GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ VE GİZLİLİK POLİTİKAMIZ

S.S. İhtiyaç Haritası Yardımlaşma Fikri Mülkiyet Hakları ve Proje Danışmanlığı Kooperatifi (Bundan böyle “İH” olarak anılacaktır.), www.ihtiyacharitasi.org(Bundan böyle “İnternet Sitesi” olarak anılacaktır.) isimli internet sitesi üzerinden başlatmış olduğu sosyal yardım faaliyeti ile ihtiyaç sahibi kişiler ile destekçi ve gönüllülerin aynı platformda bir araya gelmesini ve bu sayede araya 3. kişiler girmeden yardımlaşma faaliyetlerinin yürütülmesini hedeflemektedir. Bu doğrultuda İH,İnternet Sitesi’nde üyeleri tarafından verilen bilgilerin nasıl kullanıldığı ve paylaşıldığının üyeleri için ne kadar önemli olduğunun sorumluluğu ve bilincinde olup, bilgilerin gizliliğini korumak amacıyla aşağıda belirtilen temel kuralları benimsemektedir.


İH, İnternet Sitesi’nde yürütülen faaliyeti gerçekleştirebilmek adına üyelerin bazı kişisel bilgilerini (ad, soyad, telefon numarası, e-posta adresi, adres vb.) talep etmektedir. 


Aksi belirtilmediği takdirde, mevcut gizlilik politikamız siz ve hesabınızla ilgili olarak kendi isteğiniz ile sisteme kaydettirdiğiniz bütün bilgiler için geçerlidir. Üyeler, İnternet Sitesi’nde bir Kullanıcı profili oluşturarak ve İnternet Sitesi’ne kendi kişisel bilgileri ile kayıt yaptırarak işbu gizlilik politikasını ve gizlilik sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. 


Üyeler tarafından İnternet Sitesi’nde İH ile paylaşılmış olan kişisel bilgiler sadece ilgili sosyal yardım faaliyetinin yürütülmesi maksadıyla ilgili İhtiyaç Sahibi ya da Destekçi/Gönüllü ile paylaşılmaktadır. Bu bilgiler, genel kullanıma açık olmayan güvenli bir ortamda saklanmakta ve sadece İH bünyesinde kullanılmaktadır.


İnternet Sitesi, kullanıcılarının gizliliklerini korumakla yükümlüdür. İnternet Sitesi’ne girilen bilgilerin güvenliğinin sağlanabilmesi açısından İH sistem ve internet altyapısını en güvenilir seviyede tutarak gerekli önlemleri almıştır. Bu sorumluluk, internet ortamının gerektirdiği koşullar içerisinde sağlanan en üst düzey gizliliği içermekte olup, internet ortamında hiçbir zaman tam güvenliğin sağlanamadığı da bilinmesi gerekli hususlar içerisindedir.İH ve İnternet Sitesi kullanıcılarının gizlilik haklarına saygı duyar ve kullanıcının site vasıtasıyla sağladığı tüm bilgileri saklı tutar.Bununla birlikte İH ve dolayısıyla İnternetSitesi üçüncü şahısların yasal ya da yasal olmayan davranışlarının herhangi bir kişi veya kuruma verebileceği hasarlardan sorumlu tutulamaz.


İH, söz konusu bilgileri üyelerin onayı yada aksi bir talimatı olmaksızın ya da yasal bir yükümlülük altında bulunmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşmayacaktır.


İH, bu bilgileri sadece gerekli yetkiler ve yasal düzenlemeler çerçevesinde açıklayabilecek olup, İH’nın tabi olduğu düzenleyici mevzuat, yetkili kurumlar ve/veya yasama, yürütme, yargı organ ve mercileri üye bilgilerinin açıklanmasını istediğinde, İH bu bilgileri yalnızca gerekli yetkiler çerçevesinde açıklayabilecektir. Yasal bir yükümlülük altında bulunulmadığı sürece bu bilgiler üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşılmayacak, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari vb. nitelikteki amaçla kullanılmayacak ve satılmayacaktır.


İH, idari ve operasyonel açıdan sürekli olarak gelişmekte; kurumsal yapısı çerçevesinde gerekli revizyonları süratle uygulamaya koymaktadır. Bu gelişmeler paralelinde, Gizlilik Sözleşmemiz ve Gizlilik Politikamız da revize edilmektedir. Gizlilik Sözleşmemiz ve Gizlilik Politikamız ile ilgili son değişiklikleri görmek için internet sitemizi sık sık ziyaret etmenizi öneririz.


İnternet Sitesi’nin içeriği İH tarafından hazırlanmaktadır.


İH, İnternet Sitesi’nin geliştirilmesi ve desteklenmesi maksadıyla destek hizmetler almak amacıyla farklı kuruluşlarla çalışılması durumunda, bu firmaların İH’nın gizlilik standartlarına ve şartlarına uymalarını sağlayacaktır. 


İnternet Sitesi, diğer internet sitelerine bağlantı vermektedir. Gizlilik Politikamız'da yer alan taahhütlerimiz sadece İnternet Sitesi içerisinde geçerlidir ve diğer internet sitelerini kapsamamaktadır. İnternet Sitesi’nden bağlantı ile gidilecek diğer internet sitelerindeki kullanım ile ilgili o sitelere ait gizlilik güvencesi ve kullanım şartları geçerlidir. İnternet Sitesi’nden reklam, banner, içerik maksatlı veya başka bir maksat ile geçilen diğer internet sitelerinin bilgi kullanımı, etik ilkeleri, gizlilik prensipleri, nitelik ve servis kalitesi ile bu sitelerde oluşabilecek herhangi bir maddi / manevi zarar ve kayıplardan İH sorumlu değildir. 


İnternet Sitesi’nde ve İnternet Sitesi’nde yer alan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, İH’ya aittir. İnternet Sitesi’nin içerdiği üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan diğer bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları İH’dasaklıdır.


ÜyelerinİH ile paylaştığı bilgiler,sosyal yardımlaşma faaliyetinin yürütülmesinde ve İnternet Sitesi’nde yer alan uygulamaların yenilenmesi durumunda bilgilendirme yapmak amacıyla kullanılabilecektir.


Üyelerin kişisel bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla İH tarafından sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır. Ek olarak bilgi alınmak istenen konularda İnternet Sitemiz’den bize ulaşabilirsiniz. 


İH’nin gönderim listesinden çıkmak için İnternet Sitemiz’den bize ulaşabilir veya bilgilendirme maillerinin alt kısmında bulunan “Bilgilendirme e-postalarını almak istemiyorsanız lütfen tıklayınız” cümlesinin üzerine tıklayarak talebinizi sisteme otomatik kayıt ile iletebilirsiniz. 


Bize olan güveniniz için teşekkür ederiz. 

Saygılarımızla,
Sınırlı Sorumlu İhtiyaç Haritası Yardımlaşma 
Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi
(“İhtiyaç Haritası”)